Тиждень безпеки життєдіяльності

Департамент освіти та науки Одеської міської ради повідомляє.

У рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності у закладах освіти міста Одеси проведена змістовна робота, що охоплює усі освітні лінії розвитку дошкільника, школяра, вихованця та спрямовується на виявлення знань дітей про безпеку життєдіяльності, на формування свідомого розуміння цінностей власного здоров’я, відчуття особистої та колективної безпеки, навчання способів власної поведінки в довкіллі, під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, навчання правилам пожежної безпеки й діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій та популяризації професії рятівника.

В Одеському НВК «Надія» (Київський район) для вихованців дитячого садка та учнів початкової школи було проведено навчальну евакуацію, а також показовий виступ представників Одеського обласного методичного кабінету (безпеки життєдіяльності населення) Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Одеської області. Діти познайомилися з оснащенням рятувальників, в ігровій формі навчилися евакуювати поранених, а також спробували свої сили у гасінні пожежі.

У Суворовському районі:

Одеською ЗОШ №61 для заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти та вчителів Захисту України було організовано показовий захід за темою: «Організація і відпрацювання евакуаційних заходів при загрозах терористичного характеру». Під час заходу обговорено основні моменти проведення Дня Цивільного захисту в школі та більш детально розглянуто правила дій в надзвичайних ситуаціях у разі виникнення небезпечних подій (розлив ртуті, витік побутового газу, отруєння чадним газом тощо), правила поведінки під час захоплення в заручники, порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, дії при отриманні анонімної інформації щодо мінування будівлі закладу

 

Одеським НВК №67 для керівників закладів загальної середньої освіти було проведено навчальне заняття за темою: «Організація і відпрацювання дій учасниками освітнього процесу в умовах надзвичайних ситуацій».

Одеським ДНЗ №295 для керівників закладів дошкільної освіти проведено показове заняття за участю начальника штабу ЦЗ Суворовського району – Головного спеціаліста відділу планування заходів цивільного захисту населення управління з питань цивільного захисту департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради Дорола Олександра Олександровича за темою: «Реагування на надзвичайні ситуації при загрозі мінування». Присутніх ознайомлено з планом проведення Дня цивільного захисту, продемонстровано відео-ролик, щодо проведення заходів під час Тижня безпеки дитини, та відео-інструкцію з евакуації із приміщення закладу, при загрозі мінування.

Одеською станцією юних техніків «Сігма» в онлайн режимі проведено заняття для заступників директорів закладів загальної середньої освіти, вихователів-методистів закладів дошкільної  освіти за темою: «Використання інтерактивних платформ для проведення тижня безпеки». Педагоги СЮТ «Сігма» підготували презентації тематичних ігор та вікторин з техніки безпеки на основі інтернет-платформ.

Такі змістовні заходи, які були проведені під час Тижня безпеки життєдіяльності, в яких приймають участь діти, батьки, педагогічний  колектив приносить велику користь для наших дітей.

Діти – це наше майбутнє, і ми, дорослі, маємо можливість навчити дітей основам безпеки життєдіяльності, навчити розумінню того, що найважливіше для людини – це здоров’я та життя.

 

Share this post