У закладах освіти відзначили – День Європи

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує   про заходи  щодо святкування  Дня Європи у м. Одесі.

Напередодні святкування Дня Європи з метою ознайомлення дітей з країнами Європи, їх особливостями, досягненнями, традиціями, можливістю долучитися до європейських цінностей,  у закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси  проводилися тематичні виховні заходи, класні години, вікторини «Вікно у світ європейської культури», «Видатні люди Європи», «Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти», «I explore Europe», «Європа – спільний дім», «Толерантність – головна риса європейської спільноти». Пройшли засідання  «круглого столу», дискусійних клубів «Чим Україна та Одещина може надихнути та збагатити Європу?», «Що для мене означає бути громадянином європейської держави?», організовано фотовиставки, виставки стіннівок «Така далека і близька Європа», «Україна – це Європа», «Ми українці, в сім’ї європейських народів».

Заклади освіти оформили книжкові виставки та інформаційну літературу: «Україна – країна європейських цінностей», «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє», «Я та Європа», «Молодь за інтеграцію в Європу», «Вивчай Європу – змінюй Україну!», «У книжок немає кордонів»,конкурс плакатів та малюнків «Загадкова Європа», «Моє вікно в Європу», «Ми майбутнє Європи», «Ми – європейська країна», «Барви Європи».

Протягом тижня учні здійснили віртуальні подорожі «Відкрий Європу для себе», «Мандруючи європейськими містами».

Пройшли  яскраві флешмоби  «Країни Європи» (виготовлення прапорів держав ЄС), «Україна – це Європа», «Хай сонечко сяє всім дітям Європи!», «Ми і Європа» у виконанні вихованців закладів дошкільної освіти №№ 28, 42, 232  та  закладів загальної середньої освіти №№ 62, 72, 105, 118.

З нагоди Дня Європи  пройшли урочисті засідання євроклубів/євростудій «Співдружність»: «Євроінтеграція України – шлях у майбутнє» в в Одеських ЗОШ №№72, 85, НВК «Гімназія № 2», ліцей «Європейський».

З метою ознайомлення дітей з країнами Європи, формування єдиного європейського простору та ролі в ньому України в Одеському ДНЗ №2 пройшли заходи: відео-презентація «Країни Європи», конкурс малюнків на асфальті,  тематичні заняття, бесіда за темою «Європейський союз та його символіка», дидактичні ігри та колективне конструювання «Україна – європейська держава».

В Одеській ПШ № 292 пройшов яскравий  виховний захід під назвою «Дружба – це сила, що об’єднує світ».

Учні закладу розповідали про Європейські держави, продемонстрували прапори та зробили коло з усіх держав. Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у  становленні  України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

В Одеському НВК № 13 протягом тижня з 11 по 14 травня 2021 року пройшли заходи до Дня Європи в Україні, а саме: «круглі столи», класні години «Європа – спільний дім», конкурс малюнків «Нехай панує мир в Європі», виставка літератури у шкільній бібліотеці, фотовиставка «Віртуальні подорожі до країн Європи». 

В Одеській ЗОШ № 78 пройшов літературний диліжанс “В гості до Греції”. Уже багато століть міфи і легенди не втрачають своєї популярності. У них добро завжди перемагає над злом.Учні дізнались багато нового про героїв міфів і легенд та висловили свої враження щодо героїв.

В Одеському ліцеї № 9 відбулася театральна вистава «Країни Європи».

 

Заходи проводилися з дотриманням протиепідемічних заходів та карантинних обмежень.

******

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України №339/2003 від 19 квітня 2003 року  та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…».

Цього року святкування Дня Європи в Україні пройшло 15 травня. Це вже 18-й День Європи, який відзначила Україна.

Корисні посилання: До Дня Європи

 

 

 

З міжнародною співпрацею закладів загальної середньої освіти можна ознайомитись на сайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради 

Share this post