У закладах освіти вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Найтрагічніші події Революції гідності згадували 20 лютого 2019 року учні та їх батьки, вчителі закладів освіти міста Одеси

У закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності.

Для учнів молодших класів організували акцію «Сотня зірок на українському небі…». Діти власноруч виготовили з паперу білих журавлів, вирізали зірки на згадку про тих, хто віддав життя за мирну Україну.

Для учнів старшої ланки були проведені відкриті години пам’яті «Вони прилетять ангелами з небес…». Класні керівники нагадали учням про Революцію Гідності, розстріляних у мирний час людей, яких називають Небесною Сотнею що загинули за честь, за волю, за європейський вибір України.

   

26 лютого 2019 року учні та вчителі Одеської ЗОШ 92 брали участь в урочистому заході, присвяченому вшануванню пам’яті воїнів, загиблих під час виконання бойових завдань на сході України та поверненню 28-ї механізованої бригади в пункт постійної дислокації.

У сквері Небесної Сотні, де пройшли урочистості, зібралися люди різного віку. Після урочистої промови учні Одеської ЗОШ 92 взяли участь у ритуалі покладання квітів до пам’ятного знака «Героям Небесної сотні». Школярі разом із військовими виконали Гімн України, перейнявшись духом патріотизму, мужності, героїзму захисників держави.

Після військових почестей учні поділилися своїми думками та враженнями щодо подій, які відбуваються на сході нашої країни. Учень 9-Г класу Владислав Бондаренко на запитання журналіста, чи хотів би він бути там, де тривають бойові дії, не задумуючись, відповів, що це було б для нього честю, але наразі він учень.

Молоде покоління глибоко усвідомлює свою відповідальність за майбутнє країни. Прикладом для них є безсмертний подвиг героїв Небесної Сотні та мужність захисників української армії, яка виконує свій синівський обов’язок на сході Батьківщини.

 


День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Share this post