В Одесі створюють комплексну систему послуг з раннього втручання

В Одесі відбулося засідання Регіональної міжвідомчої консультативної ради з питань реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання»

У засіданні взяли участь представники департаменту освіти та науки Одеської міської ради, обласних профільних структурних підрозділів охорони здоров’я, праці та соціальної політики, Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я.

Учасники засідання розглянули питання прийняття порядку надання послуг раннього втручання і фінансового забезпечення програми.

Учасникам засідання був представлений звіт про навчання команди тренерів з раннього втручання за участю міжнародних організацій. Навчання для представників пілотних регіонів, до числа яких увійшли Одеса, Львів, Харків і Ужгород, провели провідні експерти з раннього втручання з Португалії і представники Міністерства соціальної політики України.

Метою навчання є формування в пілотних регіонах команд сертифікованих національних тренерів з раннього втручання.


Урядом затверджено план заходів з реалізації у 2019—2021 роках пілотного проекту “Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”.

Метою даного пілотного проекту є створення та розбудова системи надання послуги раннього втручання для дітей з обмеженням життєдіяльності або ризиком виникнення таких обмежень і їх сімей, підвищення якості надання послуги раннього втручання, зменшення рівня інвалідизації дітей в Україні та запобігання їх інституціалізації у ранньому віці.

Принципи раннього втручання включають комплексний підхід до проблеми за участю різних фахівців і орієнтацію на сім’ю. У процесі надання допомоги використовують і зміцнюють взаємозв’язки між батьками і дитиною.

Share this post