В Одесі завершився триденний Форум «Зупинимо булінг разом!»

Протягом трьох днів учасники Форуму працювали над темою протидії булінгу та насильства у шкільному середовищі «Зупинимо булінг разом!».

Окрім тематичних доповідей та презентацій учасники Форуму брали участь в активних дискусіях, майстер-класах, тренінгах. Працювали у роботі чотирьох секцій за темами: «Простір класу – територія партнерства», «Рівний-рівному – для рівних (лідер шкільного самоврядування як гарант особистісного комфорту учнів)», «Організація роботи педагогічного, батьківського та учнівського самоврядування з протидії булінгу в закладах освіти», «Побачити, відчути, допомогти. Родинна підтримка дитині, яка потерпає від емоційного або фізичного насильства».

Варто відзначити надзвичайно високий ступінь самоорганізації лідерів учнівського самоврядування Одеської гімназії №5 та Одеської ЗОШ №100. Учні проявили себе активними, прогресивними учасниками Форуму: виступали з доповідями, відстоювали свою позицію з актуальних проблем протидії булінгу. Активну участь у жвавих дискусіях брали учні Одеської ЗОШ №№5, 15, 18, 37, 39, 44, 48, 51, 55, 63, 72, 79, 89, 118, 130, НВК №53, «Гімназія №2», гімназії №№1, 4, 8, які відповідали на різноманітні питання, висловлювали неординарні думки, пропозиції щодо профілактики та попередження проявів агресії та насильства у шкільному середовищі.

Робота у тематичних секціях показала згуртованість та готовність представників служби у справах дітей Одеської міської ради, відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області, благодійного фонду «Дорога к дому», громадської організації «10 квітня» та органів охорони здоров’я спільно і ефективно працювати для досягнення позитивних результатів з попередження проявів агресії та насильства у шкільному середовищі.

За підсумками роботи Форуму присутні представники долучились до напрацювання проекту резолюції Форуму у якій буде спрямовано низку пропозицій з метою більш ефективного реагування на прояви насильства, розв’язання насильства щодо неповнолітніх та надання допомоги жертвам жорстокого поводження.

Триденний Форум відкриває низку різноманітних заходів, присвячених профілактиці булінгу та насильству «Зупинимо булінг разом!», які будуть проведені впродовж наступного місяця у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси.

Share this post