День цивільного захисту: “Життя – найвища цінність. Бережи його!”

День цивільного захисту та безпеки життєдіяльності пройшов на базі Одеської гімназії № 9.

Захід пройшов під гаслом “Життя – найвища цінність. Бережи його!”.

Метою проведення Дня ЦЗ була перевірка готовності дій усіх учасників освітнього процесу Одеської гімназії № 9 в умовах надзвичайних ситуацій.

На заході були присутні представники Київської районної адміністрації, департаментів та управлінь Одеської міської ради, Товариства Червоного Хреста, Одеського державного університету внутрішніх справ, штабу цивільного захисту Київського району, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, дитячої організації «Школа безпеки».

Першим етапом заходу стала евакуація всіх присутніх з приміщення гімназії за умовним сигналом «Пожежа», рятування учнів, заблокованих пожежею особовим складом гімназії та рятувальниками районного підрозділу Державної служби надзвичайних ситуацій. Було продемонстровано гасіння вогнища із задіянням спецтехніки, спецзасобів та допоміжними засобами.

Курсанти Одеського університету внутрішніх справ здійснили показове затримання умовного порушника, який, за легендою, скориставшись надзвичайною ситуацією, вдерся на територію гімназії та утримував заручника.

Завершальним етапом урочистої частини став виступ гімназійної агітбригади «СТОП».

Практична частина заходу була представлена роботою в 5 локаціях. Зокрема, це  практичні заняття з інструкторами з навчання першої долікарської допомоги Товариства Червоного Хреста та спеціалістами Одеського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; показові навчання з курсантами Одеського державного університету внутрішніх справ та демонстрація учнями гімназії засобів індивідуального захисту; спортивна естафета «Рятівник» між командами 10-х класів та практичні заняття з учнями з користування протигазами; показові навчання методиста навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області, голови дитячої організації «Школа безпеки» та вихованців Школи із залученням представників Муніципальної аварійно-рятувальної служби.

Share this post