День вишиванки – 2022

У 2022 році Україна вже шістнадцятий рік поспіль відзначає свято – День вишиванки 

19 травня  2022 року з нагоди  Всесвітнього дня вишиванки  діти, учнівська молодь, педагоги та батьки долучилися до флешмобу «З Україною в серці вишиванку ношу!»Дрес-кодом цього дня стала вишиванка – символ здоров’я та краси.

Щорічно в третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Вишиванка – символ національної гордості, генетичний код, що єднає українців і презентує Україну у світі, оберіг, який об’єднує і надихає на нові перемоги. Вишиванка – ланцюжок єднання минулого, сьогодення та майбуття українців. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід, як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

«Ніжні, яскраві, тендітні, рідні візерунки… Яскраво-червона з чорними краплинами – Херсонщина, біла бісерна – Чернігівщина, мережлива – Луганщина, багатобарвна – Харківщина, пишнокольорова – Одещина… Здається, кожна сорочка має свою душу, свій характер. Ця гонорлива та барвиста, ця чарівна та смішлива… Але всі, без виключення, з нотками закоханості у рідну землю. Хіба не такими є і наші ОДЕСЬКІ ОСВІТЯНИ? Наші вчителі, вихователі, наші діти і батьки – всі різні, всі неповторні, але разом – непереможні,  згуртовані,  впевнені у своїй землі і родині.  Де б зараз ми не знаходились, одягаємо вишиванку і надсилаємо промінці тепла,  любові та безмежної підтримки рідній Україні, улюбленій Одесі, нашим захисникам. З Україною в серці вишиванку ношу…» – такими теплими та щирими словами з Днем вишиванки всіх привітала директорка Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Учні та педагогічні працівники закладів загальної середньої та дошкільної освіти міста Одеси долучилися до відзначення Дня вишиванки, провівши святкові заходи, акції та флешмоби в підтримку української культури. 

 

 

************

Можемо пригадати як  відзначили  День вишиванки  у закладах освіти  в минулому році.

День вишиванки. Історія свята, традиції святкування

Share this post