Як позбавити підлітків від залежностей: приклад Ісландії

У м. Стокгольм (Швеція) відбувся робочий семінар Ісландської моделі роботи з підлітками «Профілактика працює!»

Семінар відбувся у рамках проекту «Прискорена відповідь на епідемії ВІЛ/ТБ серед ключових груп населення в містах Східної Європи та Центральної Азії» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я». У робочому семінарі брали участь представники секторів профілактики та управлінь з Ісландії, Швеції, Латвії, Естонії, Литви, Білорусі та України. Місто Одесу на семінарі представила заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова.

Основна мета семінару – сприяння позитивному розвитку молоді шляхом ефективної профілактики споживання речовин (алкоголю та наркотичних речовин) та розширення співпраці у регіоні.

Учасники семінару мали можливість отримати глибокі знання про первинну профілактику в Ісландії.

В Одесі запланована реалізація програми Ісландської моделі роботи з підлітками у дванадцяти закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади з вересня 2018 року.

Запропоновані заходи дозволять знизити ризики небезпечної поведінки для дітей, вирішити проблему «виховання вулицею» і дати підліткам можливість корисно проводити час у відповідності з їх інтересами. У реалізації Ісландської моделі обов’язково передбачається активна участь міської громади Одеси.


«Ісландська Модель попередження вживання речовин серед Молоді» під назвою «Планета молоді!» (Planet Youth) (далі IM/PY) демонструє успішні результати в Ісландії щодо профілактики куріння, вживання алкоголю і наркотиків, розповсюдження негативних явищ серед дітей та молоді. За двадцять років реалізації моделі в Ісландії вживання наркотиків серед молодих людей знизилося з 17% до 7%, куріння з 23% до 3%, вживання спиртних напоїв з 42% до 5%.

Презентація підготовлена Ісландським центром соціальних досліджень та аналізу.

 

Share this post