Міжнародний день безпечного Інтернету 2024

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це вже 21 День безпечного Інтернету.

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.  Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі пропонуємо упродовж 05-09 лютого 2024 року до Дня безпечного Інтернету провести для педагогічних працівників, учнів та їх батьків інформаційні заходи з питань безпеки у мережі Інтернет, організувати конкурси, диспути, круглі столи, бесіди тощо. Залучити до  участі у заходах працівників IT-компаній, представників закладів вищої освіти та державних служб.

Ознайомитись із електронними інструктивно-методичними рекомендаціями щодо проведення Дня безпечного Інтернету у закладах освіти можна у розділі“IKT (інформаційно-комунікаційні технології)”,  а саме:

Рекомендації підготовлені Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Академією педагогічних наук України, Координатором проєктів ОБСЄ в Україні.

У рамках Дня безпечного Інтернету Департаментом освіти та науки Одеської міської ради сумісно з  Управлінням протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України та закладами вищої освіти буде організовано й проведено цикл заходів для учасників освітнього процесу.

Також за дорученням Департаменту освіти та науки Одеської міської ради учасники освітнього процесу Одеського ліцею №4 та Одеського ліцею №9 підготували відеоролики з питань інформаційної безпеки у мережі Інтернет.

“Кібербезпека” https://drive.google.com/file/d/11wg1eg-ewyDXRneK06VHAVXxG2JwW5eB/view

“Як Петрик П’яточкін кібербезпеку опанував” https://drive.google.com/file/d/18TppkEjWXZI0lTNgz6PAN-VzHgvDrbNN/view

Рекомендуємо учасникам освітнього процесу ознайомитися з добіркою корисних освітніх матеріалів:

Дізнатися як зробити свій гаджет безпечним для використання та що робити, якщо хтось зв’язується з тобою, а ти цього не хочеш. Відповіді на ці та інші питання з онлайн-безпеки можна знайти у симуляторі “Онлайн-безпека для дітей”.

Як створити безпечний пароль і захистити свою приватність у мережі, розібратися, хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг та як розпізнати онлайн-шахрая допоможе симулятор “Онлайн-безпека для підлітків”.

Знайомити дитину з правилами безпеки в інтернеті потрібно змалку. Тому батькам варто бути обізнаними з усіма “підводними каменями” мережі. Навчіться розмовляти з дітьми про приватність і захист в інтернеті, небажані контакти тощо. Симулятор “Онлайн-безпека для батьків” допоможе дізнатися, з якими проблемами стикаються діти онлайн та які базові правила допоможуть малечі почуватися безпечно в інтернеті.

Безпека дітей в інтернеті — це відповідальність не лише батьків, а й учителів. Дізнайтеся, як покращити свої цифрові навички та провести безпечний онлайн-урок. Навчіться розпізнавати загрози, з якими учні найчастіше стикаються в інтернеті, наприклад, кібербулінг та грумінг. Усе це та навіть більше знайдете в симуляторі “Онлайн-безпека для освітян”.

Дітям і молодим людям віком до 18 років радимо ознайомитися з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі “Дізнайся про свої права в цифровому середовищі”.

Більше про День безпечного Інтернету на вебсайті Центру кращого Інтернету за лінком https://betterinternetcentre.org

______________________________

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Share this post