Одеські учні стали призерами Міжнародного конкурсу знавців української мови

Міністерство освіти і науки України оприлюднило результати фінального етапу конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Щорічно в Україні проводять Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, де юні філологи можуть позмагатися у знанні рідної мови.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 10.09.2020 № 1123 «Про результати ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» переможцями визначено 27 учнів та 9 студентів зі всієї України. Одеські учні – серед переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

I місце: Джамал Астанов, учень 11 класу Одеської загальноосвітньої школи №38 І_ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;

ІІІ місце: Марія Дімова, учениця 7 класу Одеської спеціалізованої школи №117 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Вітаємо переможців конкурсу!


Для довідки:

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться на виконання Указів Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», від 28 листопада 2007 року № 1155 «Про деякі заходи щодо піднесення ролі української мови», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334.

Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді.

Конкурс проводиться щорічно з 9 листопада до 20 травня. Цьогоріч підсумковий етап конкурсу відбувся 29 лютого. Але через епідеміологічну ситуацію щодо COVID-19 журі змогло перевірити роботи конкурсантів тільки наприкінці серпня.

Переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які продовжують подальшу освіту в закладах освіти України, призначаються щомісячні іменні стипендії Президента України на календарний рік, починаючи з 1 вересня поточного року. Зазначимо, що ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика цьогоріч стартуватиме 9 листопада, в День української писемності та мови.

Share this post