Підсумки роботи одеських шкіл за 2 тижні локдауну (січень, 2021 року)

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами з 8 по 24 січня 2021 року 122 комунальних школи (крім спеціальної школи №75 та НВК  № 310)  працювали  у форматі дистанційного навчання.

 Презентація   Підсумки роботи одеських шкіл  за 2 тижні локдауну (січень, 2021 року)

Підсумки роботи одеських шкіл  за 2 тижні локдауну (січень, 2021 року)

Директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич:

Всі ми пам’ятаємо, що і до цього, в жовтні, грудні 2020 року ми встановлювали додаткові канікули, навчалися дистанційно. Порівнюючи свої успіхи зі своїми ж проблемами навесні 2020 року, маємо відзначити той величезний успіх, яким можуть пишатися вчителі, батьки і діти. Наразі у наявності в школах  міста  більше 10 тисяч одиниць (10 064)  технічних  засобів для організації освітнього процесу: комп’ютерів, ноутбуків, планшетів, інтерактивних поверхонь, проекторів, телевізорів. До дистанційної роботи під час локдауну педагогами було залучено майже 3 000 шкільних технічних засобів та використовувалися власні комп’ютери, планшети та інші гаджети. Педагоги мали змогу готуватися до уроків та проводити їх онлайн як  безпосередньо  у  приміщенні школи, так і вдома.

Більше 3 000 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти м. Одеси (1 779 вчителів у 2019/2020 н.р.   та 1 232 вчителя у І півріччі 2020/2021 н.р.) підвищили свою кваліфікацію на різноманітних інформаційних чи спеціальних ресурсах, у тематичних групах  щодо  організації дистанційного навчання у школі. Вчителями закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси створено банк відео уроків з різних предметів для учнів всіх класів, до якого увійшло більше 11 500 уроків, які розміщені на офіційних  веб-сайтах закладів освіти  та більше 4 500 уроків, які верифіковані консультантами КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників»  та завантажені на сайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради. Школами міста були обрані наступні електронні освітні платформи, онлайн сервіси та інструменти, за допомогою яких організовувався  освітній процес у дистанційному форматі:

G-suite, Google Classroom, Zoom, Microsoft Tеams, Google Meet, MEL (My English Lab(анг. мова), Padlet,  «OK SIMPLY SCOOL», Quizizz, Discord, Youtube,  JamBoard, Skype, MindMap, Canva,  Kahoot, Jambord Google, Nearpod, МОН «Всеукраїнська школа онлайн», освітній онлайн портал «На урок», «Всеосвіта», “Класна оцінка”, розділ “Дистанційна освіта” на вебсайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради тощо.

Взаємодія здобувачів освіти та педагогів здійснювалась в синхронному   та  асинхронному  режимі. Для тих учнів, які не мали змоги взяти участь у синхронному режимі роботи класів з поважних причин (стан здоров’я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо закладами освіти було  забезпечено використання інших засобів комунікації, доступних для них: телефонний зв’язок; смс-повідомлення; посилання на трансляцію уроків на телебаченні; комунікація з учнями у вечірній час, використовуючи телефони батьків. Крім цього, наприклад, адміністрація Одеської СШ № 111 передала батькам   таких учнів у тимчасове користування 24 ноутбуки. Діти з однієї родини, які навчаються в одному класі,  мали змогу працювати за комп’ютерами  у приміщенні  класу Одеського НВК №7. 12 комп’ютерів було передано небайдужими одеситами для учнів шкіл з багатодітних родин.

Два тижні онлайн освіти закінчилися, і підсумовуючи хочу додати. За ці дні були теплі слова подяки, були нарікання і скарги, пропозиції, проблеми і їх розв’язання; це був надзвичайний виклик і ми впорались, дорогі колеги, шановні батьки, наші улюблені діти. Зараз ви поруч, можете бачити очі один одного, зараз до нас повернулась можливість такої раніше звичайної речі, як підняти руку на уроці, переглянути роботу в учнівському зошиті, посміхнутися та привітати своїх вихованців та вчителя зранку.

МИ – НАДЗВИЧАЙНО СИЛЬНА  команда, яка здолала ці нелегкі перепони.

Із задоволенням передаю теплі слова подяки від Одеського міського голови, Геннадія Труханова, всім тим, хто організував, втілив, реалізував дистанційне навчання в Одесі.”

Підсумки роботи одеських шкіл  за 2 тижні локдауну (січень, 2021 року)

 

 

 

Share this post