Підвищення кваліфікації вчителів з використання платформ дистанційного навчання

Проведення  серії вебінарів «Можливості використання платформ дистанційного навчання» 

 З 22  по 30 жовтня 2020 року, КУ «Одеський центр професійного розвитку педагогічних працівників» з метою підготовки педагогічних працівників комунальної власності територіальної громади міста Одеси до організації сучасного освітнього простору в нових умовах навчання, організовано проведення  серії вебінарів «Можливості використання платформ дистанційного навчання».

Більш ніж 400 учасників відвідали онлайн заходи, на яких був представлений огляд освітніх можливостей платформ дистанційного навчання: “Класна оцінка”, Microsoft Teams, Google, ZOOM, а також алгоритми керування та налаштування платформ дистанційного навчання та інструменти, які допомагають у проведенні дистанційних занять.

«Можливості використання платформ дистанційного навчання: освітній портал «Класна оцінка», який проводила спікер порталу  Семенова Дар’я Анатоліївна.

Про створення безпечного, надійного освітнього середовища для навчання і викладання, про створення класним керівником команди класу для виховних годин спілкування з учнями й проведення батьківських зборів з гостьовим доступом, формування вчителями-предметниками – предметних команд, розкладу онлайн уроків в календарі та іншими можливостями Microsoft TEAMS, Office 365 познайомила учасників учитель-експерт освітніх програм Microsoft Людмила Бобряк, спікер вебінару, учитель Одеського НВК «Гімназія №7». 

Колектив Одеської СШ №35 поділився досвідом якісної організації дистанційної роботи у своєму закладі за темою «Можливості використання платформ дистанційного навчання: сервіс ZOOM». Захід проходив окремо для педагогічних працівників, які працюють у початковій, середній та старшій школі. 

Ганна Князь, вчитель Одеської СШ №117, провела інтерактивний вебінар за темою «Можливості використання Інтернет сервісів на уроках англійської мови у початковій школі», ознайомила учасників із перевагами та недоліками таких сервісів як: https://agendaweb.org/, https://naurok.com.ua/, https://learningapps.org/, https://www.liveworksheets.com/, https://en.islcollective.com/

Лариса Іщенко, учитель Одеської ЗОШ № 38, зробила відео-огляд із організації дистанційної роботи закладу освіти на платформі Google. Матеріал розміщено на вебсайті КУ «ОЦРПП» у розділі «Методичні скарбнички».

На завершення відбувся інтерактивний вебінар «Smart кейс вчителя» для вчителів гуманітарного циклу, який проводила активна учасниця міських заходів Марія Сосновська, вчитель  Одеської гімназії № 5.  Відбулось практичне оволодіння такими онлайн інструментами як miro, Kahoot, jamboard.

Учителі Одеси шукають і знаходять інноваційні рішення щодо пристосування до нових умов навчання і викладання, організації освітнього процесу, створення освітнього цифрового контенту для уроків, сервісів для візуалізації навчального матеріалу, оцінювання рівня знань, умінь і навичок й підтримки зворотнього зв’язку. Вони активно опановують нові навички та обмінюються досвідом із ефективного впровадження.

 


Нагадуємо, що з  вересня 2020 року за бажанням батьків, які обрали для своїх дітей дистанційну форму навчання, на базі 7 закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси   (ЗЗСО № 1, 118, 122; СШ № 17, 111, гімназія 5, ліцей 81)  функціонують класи з дистанційною формою освіти. Навчання здійснюється на платформах: «Класна оцінка» (українська платформа), Google,  Smart Kids, Microsoft Teams тощо. Платформи забезпечені необхідними сервісами такими як, електронні підручники, відеоурок, розклад уроків, журнал, щоденник, сервіси для створення завдань та перевірки навчальних досягнень учнів (тестування). 

Для всіх здобувачів освіти, які  навчаються в режимі онлайн та для тих, які виявлять бажання навчатися онлайн, на вебсайті департаменту освіти та науки Одеської міської ради створено розділ «Дистанційна освіта». Розділ постійно доповнюється розробками відеоуроків відповідно навчальних, календарних планів освітніх програм, які записують для школярів одеські вчителі.

Наразі банк дистанційних уроків нараховує більше 2 000 уроків з різних предметів для учнів 1-11-х класів.

Учасники освітнього процесу усіх шкіл міста Одеси проінформовані про те, на яких платформах та через які онлайн-сервіси (Skype, Viber, WhatsApp, Zoom тощо) буде відбуватися навчання дітей у разі входження м. Одеси у «червону» зону епідемічної небезпеки.

Share this post