Школа резерву: сучасний освітній простір
Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує
Відповідно до Плану роботи Школи резерву 27 лютого 2024 року для слухачів Школи резерву керівних кадрів закладів освіти на базі Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради було проведено семінар-практикум “Сучасний освітній простір“. Директор закладу Олександр Герега акцентував увагу слухачів на певних умовах розвитку закладу освіти, етапах та моделі розвитку освіти, успішності життєдіяльності закладу, вимогах до освітнього середовища закладу, системи оцінювання, педагогічну діяльність тощо. Зокрема, директор акцентував увагу слухачів, що з метою розвитку закладу освіти необхідно працювати над покращенням шкільного клімату, введенням нової культури навчання, розвитком шкільної програми, покращенням якості навчання, розвитком школи, її автономністю.
Директор ліцею наголосив, на які питання необхідно мати відповіді при складанні перспективного плану закладу освіти, а саме:
- яким є сьогодні заклад освіти, які його сильні та слабкі сторони,
- яким би хотілося бачити заклад у майбутньому,
- що необхідно зробити, аби досягти мети.
Під час семінару були обговорені актуальні питання реформування шкільної освіти в контексті НУШ, виклики сучасної української школи в умовах правового режиму воєнного стану. Цікавим для учасників семінару був ретроспективний екскурс в минуле української школи з освітянськими викликами в різні часи.
В атмосфері співробітництва майбутні управлінці аналізували тематичні зображення, спілкувались щодо майбутнього української освіти, покроково розібрали складові успішної життєдіяльності закладу освіти: шкільний клімат зростання, нову культуру навчання та виховання майбутніх свідомих громадян. Теоретичні знання тісно переплелись з практичними управлінськими навичками та власним досвідом слухачів Школи резерву. Важливим було нове розуміння візії та місії.
Слухачі зазначили, що сьогодні заклад освіти є справжньою лабораторією освітніх змін. А вимоги, індикатори та критерії оцінювання таких змін, створення внутрішкільної системи забезпечення якості освіти є необхідною запорукою реформування сучасної української школи на шляху до євроінтеграції та створення єдиного європейського освітнього простору.
****************************************
Ознайомитись з Планом та Матеріалами роботи Школи резерву керівних кадрів закладів освіти можна у розділі “Діяльність/Кадри” за посиланням https://osvita-omr.gov.ua/shkola-rezervu-kerivnykh-kadriv-2024/