Цифровий хаб: використання ШІ в освітній діяльності
Міністерство освіти і науки України разом із Міністерством цифрової трансформації України завершили роботу з розроблення інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту (ШІ) в закладах загальної середньої освіти. Ці рекомендації сформовані на основі актуальних міжнародних практик та запропоновані у 2024/2025 навчальному році. Перейдіть за посиланням.
Вчителі та учні мають змогу досліджувати можливості ШІ та залучати їх в освітній процес на різних етапах – від підготовки до уроку до виконання домашніх завдань. З метою подальшого залучення ШІ в освітній процес у місті Одесі створений Цифровий Хаб для педагогічних працівників.
19 серпня 2024 року на базі ОДЕСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 26 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вулиця Старопортофранківська, 32) пройшло 3-є засідання Цифрового хабу “Едукаторія» “Початок 2024-2025 року навчання в системі «Єдина школа»” та використання ШІ (штучного інтелекту) в освітній діяльності.
Захід відбувся за сприяння Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, Асоціації «Відроджені гімназії України», компанії «Татл Технолоджі».
Директор ОДЕСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ № 26 Тетяна Жорницька, регіональний представник, віце-президент асоціації «Відроджені гімназії України», представила напрацювання Цифрового хабу.
Практичним досвідом з учасниками конференції поділились педагоги закладу, які провели заняття в системі «Єдина школа», ознайомили з практичними аспектами підготовки уроків на основі штучного інтелекту, а саме: використання інструментів Chat GPT, Gamma; технологій ШІ, зокрема інструменту Canva, для реалізації творчих завдань з учнями та проведення цікавих уроків; можливості ШІ для навчання з використанням інструментів Renderforest, Gemini, Captions.
Захід пройшов у творчій продуктивній атмосфері, педагоги і директори отримали нові інноваційні поради для успішного старту нового навчального року.
*******************************