Цифровий освітній центр на базі Одеського ліцею №3
У межах реалізації проєкту «Створення цифрових освітніх центрів DLС та надання послуг з психосоціальної підтримки для дітей та молоді», що реалізується Асоціацією інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії, на базі ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №3 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ функціонує Цифровий освітній центр №26.
У Центрі уже понад два місяці вчителі використовують інноваційну технологію – Екосистему з надолуження освітніх втрат за допомогою Штучного Інтелекту, яка дозволяє проходити учням тестування з основних шкільних предметів і визначити свій рівень прогалин за основними темами.
Додаткові ресурси Центру, де зібрано кейсові уроки, дозволяють учням самостійно вивчати теми у комфортному темпі та форматі, повертаючись до матеріалу за потреби та запитуючи консультацію вчителя у складних моментах. Завершальним моментом в Екосистемі є можливість надолужувати втрати у знаннях учням 1-11 класів – ресурс дозволяє у зручний для дитини час взяти консультацію з онлайн-репетиторами з восьми предметів.
Завдяки такому підходу, вдалося урізноманітнити процес навчання новими формами і підходами, які оцінили як учні, так і вчителі з батьками. Регулярне тестування знань учнів показує, що застосування Екосистеми приносить позитивні результати.
Окрім уроку, гості оцінили і технічне забезпечення простору, поспілкувалися з учнями про переваги навчання у центрі, проговорили ймовірні активності під час канікул.
У Цифрових освітніх центрах учні шкільного віку можуть проходити:
- тестування за допомогою Штучного Інтелекту, що визначає, які предмети та теми зі шкільної програми їм потрібно надолужити;
- інтерактивні кейсові уроки із застосуванням технології «перегорнутого класу»;
- індивідуальні консультації з надолуження освітніх прогалин через спеціальний застосунок – Убер-Школу;
- «Уроки для життя», щоб набувати найбільш затребуваних у сучасному світі навичок;
- «Minecraft Education» – комп’ютерну гру, яка поряд з ігровим компонентом містить корисні та навчальні блоки;
- тести з визначення рівня володіння українською та іноземними мовами та вивчати їх;
- заняття з психологом з психоемоційної підтримки;
- профорієнтаційні заняття, тренінги та унікальний тест, що допоможе визначити професію мрії та побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри і багато іншого.
Наразі Цифрові освітні центри DLС відкриті та функціонують на базі закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси:
- Цифровий освітній центр (Digital Learning Centres/DLC) №3 – ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №7 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вулиця Маріупольська, 4а);
- Цифровий освітній центр (Digital Learning Centres/DLC) №26 – ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №3 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул. Бреуса, 59);
- Цифровий освітній центр (Digital Learning Centres/DLC) №27 – ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №9 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (просп. Князя Ярослава Мудрого);
- Цифровий освітній центр (Digital Learning Centres/DLC) №28 – ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 65 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вулиця Академіка Корольова, 90);
- Цифровий освітній центр (Digital Learning Centres/DLC) №29 – ОДЕСЬКОГО ЛІЦЕЮ №13 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (вул. Кримська, 62, корпус А).
Довідково
З початку війни у прифронтових областях створено вже 46 таких Цифрових освітніх центрів. Їхню діяльність координує Асоціація інноваційної та цифрової освіти, яка за підтримки Міністерства освіти і науки України з початку повномасштабної війни успішно розвиває Мережу Українських Освітніх Хабів, як в Україні, так і в країнах ЄС, Великій Британії, Японії та США.