День Європи у закладах освіти міста

Департамент освіти та науки Одеської міської ради інформує 

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Цього року святкування Дня Європи в Україні пройшло 21 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначила Україна.

Протягом тижня, напередодні святкування Дня Європи, з  метою популяризації загального європейського надбання серед дітей і  молоді та з нагоди Дня Європи  у закладах освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси  в онлайн-форматі проводилися  години спілкування, виховні години «Європейське право», «Європа в Одесі», «Українці – співтворці європейської культури», «Європа майбутнього», «День Європи в Україні», «Українська культура в контексті європейського та світового розвитку», «Європа – наш спільний дім», «Мандруємо країнами Європи», «Хай сонце всміхається всім дітям Європи», «Україна – держава європейська», «Вікно у світ європейської культури», «Видатні люди Європи», «Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти», «Європа – спільний дім». Учителі спілкувались з дітьми на теми важливості дотримання та збереження таких цінностей як демократія, рівні права для всіх громадян, повага до себе та інших.

Відео  ЗПО «ОДЕСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «МОРЯНА»

Година спілкування.

Пройшли лекції-тренінги «Європа – це порозуміння» «Європейський Союз: історія та сучасність”, «Що ти знаєш про Європу», «Європейська культурна спадщина», «Європейський вибір України», «Актуальні проблеми європейської інтеграції України», «Україна на шляху до Європи» з можливістю моделювання учнями  ситуацій, у яких би саме досягнення порозуміння допомогло вирішити проблему. Це  були реальні життєві історії, сюжети з літератури та кінострічок. Важливо те, що учні спробували донести головну ідею – від порозуміння залежить наше спільне майбутнє.

 

Заклади освіти оформили виставки творчих робіт (малюнків, фотоколажів) «Україна – це Європа», «Ми – європейська країна», «Світ. Європа. Україна», «Одеса – це Європа», «Перлини Європи», «Місце у Європі, де я хотів би побувати», «Європа очима українців», «Малюю Європу», «Я і Європа», «Подорожуємо країнами Європи», «Якою я бачу Європу», «Україна в серці Європи», «Ми – майбутнє Європи». 

 

 

Пройшли конкурси презентацій «Подорожуємо Європою», «Барви Європи», «Видатні європейські діячі культури», засідання шкільних євроклубів/євростудій.

 

Учні з цікавістю долучилися до віртуальних подорожей  «Коло друзів», «Відкрий Європу для себе», «Мандруючи європейськими містами,  вікторин «Як ти знаєш Європу?», «Європейські столиці» та музичних марафонів «Шедеври європейських композиторів».

 

Для вихованців закладів дошкільної освіти вихователі під час тематичних заходів  в доступній формі розповіли історію свята, що починаючи з 2003 року, українці відзначають День Європи, адже саме в Україні розташований географічний центр Європи. Дітей ознайомили із  країнами-сусідами нашої Батьківщини, з мешканцями  та традиціями різних європейських країн.

 

 

 

***********************************************

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України №339/2003 від 19 квітня 2003 року  та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…».

Як відзначали свято у закладах освіти міста в минулому році:

У закладах освіти відзначили – День Європи

«Тиждень Європи» у закладах освіти міста

Share this post