Онлайн-наради з питань дотримання вимог діючого законодавства України

Департаментом освіти та науки Одеської міської ради були проведені онлайн-наради  (більш 300 учасників) з відповідальними за вебсайти закладів освіти

Відповідно до наказів департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 28.10.2015 № 483, від 27.03.2019 № 109 затверджені  домені ім’я, які є  офіційною адресою  вебсайтів закладів дошкільної та загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

В єдиній освітній системі  перебувають 279 вебсайтів закладів та установ освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси: 123 вебсайти закладів загальної середньої освіти, 16 вебсайтів закладів позашкільної освіти, 131 вебсайт закладів дошкільної  освіти, вебсайти територіальних відділів освіти районів та інше.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про освіту» «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію.

 • статут закладу освіти;
 • ліцензії на провадження освітньої діяльності;
 • структура та органи управління закладу освіти;
 • кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;
 • освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;
 • територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником (для закладів дошкільної та загальної середньої освіти);
 • наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);
 • матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);
 • річний звіт про діяльність закладу освіти;
 • правила прийому до закладу освіти;
 • фінансування;
 • умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами та інше.

Оприлюднення необхідної інформації надає можливість закладам освіти бути відкритими для громадського контролю, допомогає залучити партнерів для міжнародної співпраці, допомогає батькам та здобувачам освіти визначитися з вибором закладу для навчання.

Під час наради заступник директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Ірина Столбова зосередила увагу  учасників щодо  виконання вимог закону України “Про захист персональних даних”, виконання інструкції з адміністрування вебсайтів та можливості використання нових модулів. Крім цього були надані рекомендації щодо виконання  вимог регламенту роботи в мережі Інтернет закладів освіти –  “Типові правила роботи працівників навчальних закладів та установ у мережі Інтернет” ,  “Орієнтовний регламент роботи працівників навчальних закладів та установ  з електронною поштою” (наказ департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 21.03.2017 № 147 “Про  регламент  роботи в мережі  Інтернет у навчальних  закладах та установах   м. Одеси”).

Відділ інформаційно-інноваційних технологій департаменту освіти та науки Одеської міської ради здійснює постійний моніторинг роботи вебсайтів закладів освіти комунальної власності територіальної громади м.Одеси.


Share this post