Щодо кіберзахисту: семінар для керівників ЗО

Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області надало рекомендації

7 лютого у рамках відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету відбувся онлайн-захід з питань безпеки у мережі Інтернет для керівників закладів загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Одеси.

Організатори заходу: Департамент освіти та науки Одеської міської ради та Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Т.в.о. заступника начальника управління протидії кіберзлочинам Департаменту НП України, майор поліції Владислав Паламарчук  привітав учасників семінару та  визначив основні  напрями роботи кібірполіції.

Старший інспектор 1-го сектору управління протидії кіберзлочинам ДКП НП України, лейтенант поліції Артем Тесля віповів на питання  щодо шахрайства в мережі Інтернет, тенденції та методики шахрайства, взаємодія громадян та організацій у попередженні шахрайства,  а саме захист від злому електронної пошти, акаунтів, персональних даних,  шахрайства з банківськими картками тощо.

Для забезпечення захисту  персональних даних під час роботи в Інтернет-мережі спеціалісти  Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України рекомендують дотримуватися основних правил кібергігієни.

  • Першим правилом кібергігієни є перевірка безпеки вже існуючих облікових записів електронної пошти та акаунтів в соцмережах.
  • Якщо у  сайту, магазину та навіть банку є спеціальний мобільний додаток, це не означає, що всі вони мають бути на вашому пристрої. Завантажуйте тільки необхідні для роботи програми. Необхідно проаналізувати вже завантажені додатки, видалити непотрібні та в подальшому контролювати встановлення кожної програми.
  • Для запобігання інфікуванню шкідливими програмами варто здійснювати своєчасне оновлення операційної системи та окремих додатків, яке передбачає виправлення уразливостей та помилок в програмному забезпеченні.
  • З метою запобігання несанкціонованому доступу до пристроїв переконайтеся у надійності ваших паролів. Важливо створити складну комбінацію, яка містить не менше 12 символів, великі та малі літери, цифри та символи. 
  • Для покращення безпеки облікових записів використовуйте двофакторну аутентифікацію, яка передбачає підтвердження особистості під час входу в певний акаунт. 
  • Необхідним кроком для уникнення втрати важливих даних є регулярне резервне копіювання інформації на зовнішній жорсткий диск або у хмару. Це допоможе відновити потрібні дані у разі їх шифрування програмою-вимагачем або видалення шкідливим програмним забезпеченням.

Правилом кібергігієни є використання надійного рішення для захисту  комп’ютера чи смартфона від різних загроз, зокрема програм-вимагачівшпигунських програмвірусівтроянів та фішинг-атак.

Керівники закладів загальної середньої освіти долучилися до аналізу сучасного стану шахрайства в Інтернеті та з’ясували з якими питаннями слід звертатися до кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Старший інспектор 1-го сектору управління протидії кіберзлочинам ДКП НП України, лейтенант поліції Артем Тесля презентував новий проєкт «БРАМА. Онлайн варта України», повідомив історію створення проєкту та його цілі . “БРАМА” – синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Мета: очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту (презентацію можна переглянути за посиланням).

Також спікер допоміг присутнім розібратися з проблемами дезінформації у сучасному світі, роллю волонтерів та громадян у боротьбі з дезінформацією .

По завершенню заходу учасники отримали відповіді на найпоширеніші питання.

 

   

 

******************************************************

Міжнародний день безпечного Інтернету 2024

День безпечного Інтернету: НБУ запрошує провести освітній захід

Заходи у рамках Тижня безпечного Інтернету: Хаджибейський район

Заходи у рамках Тижня безпечного Інтернету: Київський район

Заходи у рамках Тижня безпечного Інтернету: Пересипський район

Заходи у рамках Тижня безпечного Інтернету: Приморський район

Share this post