#STOP_SEXтинг та урок для підлітків: «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»

5 лютого за ініціативи Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби відбулася Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету

У межах акції у закладах загальної середньої освіти для здобувачів освіти був проведений урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»

Під час уроку учні переглянули відео та мали змогу ознайомитися з поняттями «секстинг» та «онлайн-гурмінг».

Підлітки шукали відповіді на питання: У чому переваги та недоліки знайомства через Інтернет? Чи варто спілкуватися в мережі з незнайомими людьми? Як захистити себе?

Працюючи в групах, учні обговорили та склали алгоритм як розпізнати шахрая в Інтернеті, як убезпечити себе від онлайн-грумінгу, як діяти, якщо потрапляєш у ситуацію, коли тебе шантажують.

Аби забезпечите комфортне середовище для розвитку дітей слід об’єднувати зусилля педагогів, батьків, спеціальних служб, щоб убезпечити іх від негативних впливів. Лише за умов співпраці можливо сформувати середовище довіри та підтримки, яке сприятиме гармонійному розвитку школярів.

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси пройдіть за посиланням: «Разом до найкращого Інтернету» (співпраця закладів загальної середньої освіти із закладами вищої освіти міста Одеси), «Разом до найкращого Інтернету» (як відзначають День безпечного Інтернету у освітніх закладах), електронні інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення у закладах середньої загальної освіти Дня безпечного Інтернету.


День безпечного інтернету (Safer Internet Day) запроваджено за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe з 2004 року та відзначається у вівторок другого тижня лютого.

День безпечного Інтернету має на меті досягнення об’єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

Цього року до Дня безпечного Інтернету приєдналися вже 140 країн. Із метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті в Україні проводиться Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг. Матеріали до уроку розробила національна експертка із захисту дітей від насильства, яка працює у команді Уповноваженого Президента України з прав дитини Анастасія Дьякова спільно з Департаментом кіберполіції м. Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

Секстинг — це обмін власними фото/відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж.

Онлайн-гурмінг — це побудова в мережі Інтернет дорослим/групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим шантажуванням про розповсюдження цих фото.

Share this post