Підведено підсумки роботи за результатами Місячника «Зупинимо булінг разом!»

З 01 по 31 жовтня 2018 року у школах Одеси були проведені заходи з профілактики та протидії булінгу в шкільному середовищі «Зупинимо булінг разом!»

Цикл заходів було розпочато триденним Форумом з профілактики та протидії булінгу у шкільному середовищі, який проходив у приміщенні Одеської спеціалізованої школи № 35 (пр-т Гагаріна, 3).

Форум відкрили Олена Буйневич, директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради, та Віталій Капуляк, начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції України в Одеській області.

Окрім тематичних доповідей та презентацій учасники Форуму брали участь в активних дискусіях, майстер-класах, тренінгах.

Була організована робота чотирьох секцій за темами: «Простір класу – територія партнерства», «Рівний-рівному – для рівних (лідер шкільного самоврядування як гарант особистісного комфорту учнів)», «Організація роботи педагогічного, батьківського та учнівського самоврядування з протидії булінгу в закладах освіти», «Побачити, відчути, допомогти. Родинна підтримка дитині, яка потерпає від емоційного або фізичного насильства».

За підсумками роботи заходу була підготовлена резолюція Форуму, у якій надані пропозиції стосовно ефективного реагування на прояви насильства, розв’язання проблем жорстокого поводження щодо неповнолітніх та надання допомоги постраждалим.

По завершенню Форуму у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади міста Одеси пройшли інформаційно-просвітницькі заходи з питань профілактики і протидії булінгу: тренінги, дискусії, дебати, рольові ігри, відеолекторії, конкурси соціальних роликів, марафони, ток-шоу, майстер-класи, воркшопи, форуми-театри «Я – підліток», «Стоп насильству в сім’ї», лекції-конференції, лекції-брейнстормінгі, печа-куча (методологія презентації коротких доповідей на неформальних конференціях) «Насильство в сім’ї. Гендерне насильство», «Безконфліктне спілкування з однокласниками».

З метою попередження та протидії шкільним конфліктам представники Головного територіального управління юстиції в Одеській області, шкільні офіцери поліції, інспектори управління патрульної поліції в Одеській області проводили профілактичні бесіди з учнями шкіл Приморського, Малиновського, Київського, Суворовського районів.

Одеські учні були ознайомлені з терміном «кібербулінг», правилами поводження в Інтернеті та мали змогу збагатити свої знання про безпечне і відповідальне використання Інтернету, формування інформаційної культури та відповідальної поведінки в мережі, а також вчилися безпечно користуватися соціальними мережами та протидіяти кібербулінгу.

Місячник «Зупинимо булінг разом!» об’єднав найкращих експертів з проблеми насилля у школі: дитячих та шкільних практичних психологів, керівників державних та місцевих структур, що займаються проблемами дитинства, громадських діячів, які поділися практичними навичками та теоретичними знаннями зі способів протидії булінгу, надаючи поради батькам і дітям, як протидіяти психологічному та фізичному насиллю в школі. Свої життєві історії, пов’язані зі знущанням у школі, розказав всесвітньо відомий мотиваційний спікер та автор бестселерів Ніколас Джеймс Вуйчич, який зміг знайти рецепти протидії булінгу в освітньому просторі та пояснити одеським школярам, як реалізувати свій потенціал, незважаючи на будь-які обмеження і перешкоди.

Місячник проведення профілактичних заходів щодо протидії булінгу в освітньому просторі «Зупинимо булінг разом!» завершено. Але робота у цьому напрямку для департаменту освіти та науки Одеської міської ради незакінчена. З метою профілактики, просвіти та попередження виникнення випадків цькування серед учнівської молоді, створено цілу систему заходів запобігання булінгу. На базі КУ «Одеський методичний центр освітніх ініціатив» започатковано інформаційно-просвітницький курс для вчителів, дітей та їх батьків, який містить рекомендації по протидії булінгу та надання важливих інструментів психологічного захисту, упередженню, попередженню агресії в школі.

Не секрет, що булінг може бути і по відношенню вчителів до учнів. Бувають навіть випадки, коли учні цькують вчителів. Це питання загальнолюдських цінностей і поваги до гідності людини. Тому проблему потрібно вирішувати комплексно і не лише адміністративно. Наше завдання – не стільки усунути булінг як явище, скільки – знизити його інтенсивність та зменшити кількість випадків крайніх проявів булінгу.

Share this post